Bachovy esence Papilio

Rozhodni se a skoč

Před rokem jsem se ocitla v situaci, kdy už jsem nevěděla jak dál.

Byla jsem nešťastná ve svém manželství. I když jsem se snažila komunikovat, vysvětlovat a ukazovat, co mi chybí. Nedařilo se mi dosáhnout pochopení u (dnes už bývalého) manžela.

Tížily mě pocity sebeobviňování a lítosti, že pokud z tohoto nefunkčního vztahu odejdu, tak „zničím“ rodinu. Vracely se mi vzpomínky, že kdysi to vše bylo hezké. Nedokázala jsem udělat jasné rozhodnutí.

Čím více jsem se snažila, a při tom neviděla adekvátní zpětnou reakci, tím více jsem byla zoufalá, podrážděná a naštvaná. Špatně jsem spala, byla jsem unavená a energii začala doplňovat cukry a dalším jídlem.

„Strach je reakce. Odvaha je rozhodnutí.“

Winston Churchill

Pak mě jedna událost zastavila a donutila přemýšlet.

Rozhodla jsem se namíchat si Bachovky na podporu rozhodování.  Připravila jsem si lahvičku, ve které kromě jiných byla i esence Sveřep.

Tato esence pomáhá, když se ocitnete na životní křižovatce a nevíte, kudy se dát. Rozhodujete se v životě, jak dál plout a potřebujete v tom rozhodování pomoci.

U mě tato esence zafungovala během pár týdnů, kdy jsem měla najednou pocit, že se „rozestoupila mlha“ a já už vím, co musím udělat.

Bylo mi jasné, že takto dál žít nemůžu a už ani nechci. Rozhodla jsem se pro rozvod.

Musela jsem si pak přimíchat další esence (Modřín a Vlašský ořech), protože se okamžitě ozvaly moje další myšlenky a pochybnosti o tom, jestli všechno sama zvládnu, jak se na mě bude dívat rodina a okolí, co když už pak zůstanu sama …

Byla jsem také na regresní terapii a pak už mi bylo vše úplně jasné – to v čem jsem žila, se nikdy nezmění, pokud to nezměním já.

  • Modřín (Larch) podporuje sebevědomí, sebedůvěru a víru ve své schopností.
  • Vlašský ořech (Walnut) pomáhá nebrat si řeči příliš osobně, nědělat si hlavu z toho, co si bude myslet okolí.

Změny se nedějí samy o sobě, katalyzátorem změn jsme my, tím, co si vybereme, že budeme žít.

Nemůžeme změnit lidi, pokud sami nechtějí. Ale vždy máme možnost odejít … odejít z práce, kde nám není něco nebo někdo sympatický a kde nám není dobře … odejít z partnerského nebo i kamarádského vztahu … a také odejít z manželství, kde nejsme šťastní.

„Odvaha neznamená nemít strach – nýbrž schopnost nenechat se jím ochromit.“

Paulo Coelho

Celou dobu do rozvodu jsem na podporu užívala Bachovy esence, vždy podle aktuálních pocitů.

Celkově jsem si začala mnohem více věřit a zatoužila jsem jet na dovolenou k moři – poprvé v životě úplně sama, jen já a moje dvě děti.

Vybrala jsem si dovolenou a odletěli jsme.

Před dovolenou jsem navíc poprvé prošla terapií Acces Bars, což mě ještě více „zklidnilo“, pozitivně naladilo a nabilo energií.

Celou dovolenou jsme si  s dětmi opravdu užili. Neříkám, že nebyly chvíle „zádrhelů“, ale vše jsem zvládla, stejně jako doma a dokonce některé situace i lépe než kdy dříve.

Získala jsem jistotu, že jsem opravdu schopná fungovat úplně sama s dětmi a že zvládnu i těžké situace, které přijdou.

Jsme hrozně ráda, že jsem se nenechala odradit strachy z okolí, že jsem si uvědomila, že ty strachy nejsou moje, že já sama se vlastně vůbec nebojím, že nemám čeho.

Co tím vším chci říci?

To, že pokud se necítíte šťastní, ať už je to z jakéhokoliv důvodu, nebojte se vybrat si něco jiného.

Vždy máte možnost volby.

Odejít z nefunkčního vztahu, stejně jako v něm zůstat, je volba a je to jen vaše volba. To, jak se na to bude dívat okolí, vás nemusí zajímat.

Celý náš život je o volbě. Vždy si můžete zvolit to, co vám vyhovuje, to, co vás dělá šťastnými.

Pokud se dokážete otevřít všem možnostem a pustíte to nefunkční, tak změny mohou přijít tak rychle, že budete sami překvapeni.

Nebojte se zvolit si štěstí, klid a lásku v životě. Nikdo z nás tady není jen pro práci.

A nikdy nelitujte toho, co jste prožili.

Můžete si myslet, že to bylo špatné, že to byla chyba. Ve skutečnosti to nebylo ani jedno z toho. Byla to vaše tehdejší volba, něco, co jste potřebovali, abyste se dostali tam, kde jste teď. Díky předchozí volbě jste poznali, co vám chybělo, nevyhovovalo, v čem jste se cítili dobře a v čem špatně a teď si můžete zvolit něco jiného, lepšího a budete si toho i více vážit.

Jsem neskutečně vděčná za všechny své minulé volby.

Díky nim mám dvě úžasné děti. Díky nim teď vím, co potřebuji ke svému štěstí. Mnohem více si vážím běžných věcí, o kterých jsem si dosud myslela, že jsou samozřejmé.

„Vše, co jste kdy chtěli, je na druhé straně strachu.“

George Addair

Nenechte se ovládat strachem z neznáma.

Nenechte se ovládat nedůvěrou sami v sebe, že něco nedokážete, že něco neumíte, že na to nemáte, že už jste si zvykli …

Pokud skutečně chcete něco jinak, začněte jednat, udělejte patřičné změny. 

Zvolte si pro sebe to nejlepší.

Proč odkládat krásné věci na později? Rozhodněte se a skočte…

Martina

Další články najdete tady.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *